Téma

Spať do BMW R1200LC

R 1200 GS - LC problemy, skusenosti, nedostatky, zvolavacky

Poslať odpoveď
893 videní
raptor
raptor
prosím o info aké chyb, závady, zvolávačky prípadne iné fuckupy evidujete na vašich R 1200 GS - LC
ak je to možné vždy napíšte aj rok výroby motorky o ktorej píšete - je to pre mna dolezita info vo vztahu k popisanej chybe / zavade
francuz
francuz
kde začať?
slosarik
slosarik
Okrem toho ze som minulu jesen do nej nalial 15 litrov nafty a potom veselo odjazdil cca 5 km, kde nasledne zdochla tak leb bezne spotrebne veci, inak spolahlivost. 2016, 48k km
raptor
raptor
francuz to je jedno.. hlavne začni

slosarik - takze katalyzator dostal pekne po papuli :)
francuz
francuz
2016 a 48 tisíc, no, klobúk dole
slosarik
slosarik
Tak vies francuz, niekto lubi vypit, niekto lubi jazdit :-)

raptor - katalyzator to nastastie rozchodil, horsie na tom bola moja penazenka ale vies, ked je jeden hlavou niekde uplne inde a na pumpe automaticky schyti ciernu namiesto zelenej pistole do ruky, tak potom sa necuduj
Erny
Erny
Ja uz som riesil problem s prednou brzdou od noveho stroja, packa mala akoby mrtvy chod. Ked som ju parkrat napumpoval, mrtvy chod zmizol, ale ak som nebrzdil zase par minut bolo to tam znova. V servise naprv nastavovali mrtvy chod, ale tam sa to logicky neprejavilo lebo sa s tym stale hrali. Samozrejme ako som odisiel zo servisu, to iste. Nasledne mi vymenili celu pumpu a odvtedy je to OK. Zevraj som nebol prvy...

Druhy problem ktory idem aktualne riesit je quickshifter, fungoval skvele prvych cca 3000km a od tej doby sa mi stava coraz castejsie ze smerom dole nepreradim bez spojky, radicka je akoby zaseknuta. Smer hore velmi nepouzivam ale tam to funguje dobre.
Planujem to na reklamaciu v ramci rocneho servisu o 2 tyzdne

A este ma serie jedna vec, zacala mi piskat predna brzda ked sa zohreje, prvych cca 4000km to nerobila.

Teraz mam cca 9000 km, je to GS LC, vyroba 08/2016, s EU4 motorom a budikmi s modrou linkou
francuz
francuz
dajte si hlavne všetci skontrolovať, či na vašu motora nie sú zvolavacky
bulda
bulda
Mám takový problém s asistentem řazení. Měl jsem na zimu vyndanou baterku a jak jsem to na jaře zapojil, tak mi nechce pod plynem řadit. Už jsem zkoušel nějaké návody na kalibraci (každou rychlost 10 vteřin na stojanu), ale nic nepoohlo. Poradí někdo? Na podzim bylo vše OK.
dík
raptor
raptor
ja mám s vodníkom zatial minimum skúseností a náš technický guru Francúz je dnes mimo republiku ale keď sa vráti tak určite ti poradí...

-r-
francuz
francuz
takze ten navod na kalibraciu mas o. k., ak nepomohlo, tak nakalibrovat na diagnostike skus
BranoNM
BranoNM
Nazdar všetci, mám 02/2014 a 63000 km. Na jeseň mi jedného pekného dňa na Morave prestal dobíjať a rezultát bol zlý alternátor. Časom som sa dozvedel, že motorky vyrobené do 03/2014 mali s týmto problém. Pravdepodobne to bolo kvalitou vynutia statora, jednoducho prehorelo, vyskratovalo. V servise výmena cca 1300-1500€ aj s robotou, kulanciu boli ochotní riešiť až po posúdení dielu a vraj sa uvidí či 30 alebo 50%. Tak som teda všetko cez zimu rozobral, kúpil z búračky za 150€ a skladal. Vypadá to, že sa zadarilo, normálne vrndží.
trucktor
trucktor
cafte, 1- LC r 14,
2- top case Vario so staršieho modelu r12
existuje nosič-platňa, ktorú možno bez velkych uprav a zachovani povodnych drziakov (madla), namontovat na novy model, takto nadalej použivat starši kufor? vďaka
francuz
francuz
to ti asi 100% odpovie len ten, kto to už skúsil a neviem ci taky niekto aj je. podľa mňa ak by si vzal platnú k vari kufru zo staršieho modelu, určite by mala ísť uchytit
trucktor
trucktor
Jj, s úpravou si dokážem poradiť, takže: kupim platňu na starší model, cenu rešpektujem
francuz
francuz
ja by som si na tvojom mieste najskôr skúsil pozrieť na tu platnú pred kúpou, možno usúdiš,ze to nebude pekne
trucktor
trucktor
Jasne, nechcem aby to bolo ako päsť na oko, no kúpovat nový kufor má neláka, zistím :-)
raptor
raptor
trucktor - ak si ten trucktor ktoreho myslim co sa stalo ze si vymenil pomerne noveho litroveho stroma za GS-LC? :)
trucktor
trucktor
raptor- mysliš spravne, gs som chcel davno, vymenil nie doslovne, na Stroma sa este nenasiel kupec (Benatsky) :-)
trucktor
trucktor
kde možem stiahnut manual GSr2014? (SK vitany)

1-20 z 28

Odpovedať